AKBLOG-V3

İnşaatın duvarı çöktü: 2 çocuk hayatını kaybetti

İnşaatın duvarı çöktü: 2 çocuk hayatını kaybetti
6/02/2022

İnşaatın duvarı çöktü: 2 çocuk hayatını kaybetti
Gaziantep'in Araban ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle inşaat halindeki tek katlı binanın duvarı çöktü. Olayda 2 çocuk öldü, biri ağır 3 çocuk yaralandı.

Gaziantep'in Araban ilçesinde inşaat halindeki üstü açık tek katlı binanın duvarı şiddetli fırtına sonucu çöktü.

Duvarın altında 5 çocuğun kaldığı bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda 112 Acil Servis, AFAD ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu Hacı Ali Günseli, Mustafa Tiren,  Vakkas Çalışkan, Seydi Çelik ve Muhammed Mustafa Günseli'yi göçük altından çıkardı.

Araban Devlet Hastanesi'ne sevk edilen çocuklardan Hacı Ali Günseli ve Mustafa Tiren yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilen yaralılardan Vakkas Çalışkan'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

''Lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın''


Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şiddetli toz fırtınasının kent genelinde devam ettiğini belirtti.

Gül, "Araban ilçemizde vefat eden iki çocuğumuza Allah'tan rahmet, yaralı iki çocuğumuza acil şifalar diliyorum. Üzücü olayların olmaması için lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın." ifadelerini kullandı.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 2 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Hayatını kaybeden çocukların Ailelerine Rabbim sabır versin. Yaralı çocuklarda inşallah en kısa zamanda şifalarına kavuşur.

    YanıtlaSil
  2. Gül, "Araban ilçemizde vefat eden iki çocuğumuza Allah'tan rahmet, yaralı iki çocuğumuza acil şifalar diliyorum. Üzücü olayların olmaması için lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın." ifadelerini kullandı.

    YanıtlaSil
36588959260565934