AKBLOG-V3

Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı!

Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı!
8/08/2022

Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı! Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve orduda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı duyuruldu. Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ve öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildiği belirtildi.

Ukrayna'da Rus suikast timi yakalandı. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Ukrayna ordusunda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı aktarıldı.

"ÖLDÜRÜLMESİ PLANANLAN HER KİŞİ İÇİN 100 İLE 150 BİN DOLAR ÖDÜL VAAT EDİLDİ"


Rusya Silahlı Kuvvetlerine bağlı askeri istihbarat teşkilatı GRU'ya bağlı Rus suikast ekibinin Ukrayna'da üst düzey askeri ve politik isimlere karşı suikast düzenlenmek istendiği aktarılan açıklamada, "Saldırganlar, ülkemizin Savunma Bakanı ve İstihbarat Ana Müdürlüğü Başkanının yanı sıra tanınmış bir Ukraynalı aktivistin öldürülmesi için hazırlıklar yapıyorlardı. Öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildi" denildi.

BELARUS'TAN ÜLKEYE GİRMİŞLER


Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ifade edilen açıklamada, "Suikastçılar hareketlerini gizlemek için Ukrayna topraklarına Belarus topraklarından giriş yaptı. Ukrayna istihbaratı kontrol noktalarından Volyn Bölgesi'ne girişlerini ve işbirlikçileriyle görüşmeleri kaydetti. Ciddi bir saldırının önlenmesi amacıyla istihbarat elemanları karşı istihbaratın suikast elemanlarını Kovel kentinde gözaltına aldı. Şu anda tutuklanan her 2 kişi de vatana ihanet ve kasten adam öldürmekle suçlanıyor" denildi.Gözaltına alınan şahısların üzerlerinde Rusya pasaportunun bulunduğu da belirtildi.

------------------

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)

Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve orduda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı duyuruldu. Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ve öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildiği belirtildi.

    YanıtlaSil
36588959260565934