AKBLOG-V3

1,6 tondan fazla kokain ABD'ye götürülürken yakalandı!

1,6 tondan fazla kokain ABD'ye götürülürken yakalandı!
7/28/2022

1,6 tondan fazla kokain ABD'ye götürülürken yakalandı!Kolombiya'dan ABD'nin Los Angeles şehrine götürülen 1,6 tondan fazla kokain Meksikalı yetkililer tarafından yakalandı. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 400 milyon Meksika Pezosu (19 milyon 610 bin dolar) olduğu ifade edildi.

Mexico City Vatandaş Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlığa bağlı güvenlik güçleri ve Mexico City Başsavcılığı birimleri tarafından ortak yürütülen operasyon sonucunda Mexico City'de bir tırın gizli bölmelerine yerleştirilmiş bin 680 kilogram kokain ele geçirildiğini bildirildi.

4 KİŞİ GÖZALTINDA


Ele geçirilen kokainin birer kiloluk paketler halinde Kolombiya'dan yüklendiği, bir kısmının Mexico City'ye, kalan kısmının ise ABD'nin Los Angeles şehrine götürülmek istendiği belirtildi. Yetkililer, 80'den fazla güvenlik görevlisinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda ayrıca Meksika vatandaşı 4 kişinin de gözaltına alındığını, zanlılardan 3'ünün ise zaten sabıka kaydının bulunduğunu bildirdi.

KARTELİN İSMİ AÇIKLANMADIBasın toplantısında konuşan Mexico City Vatandaş Güvenlik Bakanı Omar Garca Harfuch, yapılan operasyonla uyuşturucu kartellerinin finansal yapısına büyük bir darbe indirildiğine dikkat çekerken, ele geçirilen bin 680 kilogram kokainin Mexico City'de şimdiye kadar yakalanan en büyük miktar olduğunu ifade etti. Bakan Harfuch uyuşturucunun Sinaloa ve Durango eyaletlerinde faaliyet gösteren bir organize suç örgütüne ait olduğunu belitti ancak kartelin ismini vermedi.

DEĞERİ 19 MİLYON DOLAR


Organize suç örgütleri hakkında haberler yapan Meksikalı bir gazeteci ise, kokanin ABD'de tutuklu bulunan ünlü uyuşturucu baronu "El Chapo" Guzman'ın liderliğini yaptığı Sinaloa Karteli'ne ait olduğunu iddia etti.Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 400 milyon Meksika Pezosu (19 milyon 610 bin dolar) olduğu belirtiliyor.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: sondakika
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Kolombiya'dan ABD'nin Los Angeles şehrine götürülen 1,6 tondan fazla kokain Meksikalı yetkililer tarafından yakalandı. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 400 milyon Meksika Pezosu (19 milyon 610 bin dolar) olduğu ifade edildi.

    YanıtlaSil
36588959260565934