AKBLOG-V3

Nike da Rusya'dan çıktı

Nike da Rusya'dan çıktı
6/23/2022

Nike da Rusya'dan çıktı
Ukrayna'ya dönük özel askeri operasyonunun ardından çok sayıda şirket Rusya'daki faaliyetlerini sonlandırırken, Amerikan spor giyim markası Nike da ülkeden tamamen çekilme kararı aldığını bildirdi.

Reuters ajansı, şirketten gelen e-postayı aktararak, şirketin Rusya'yı terk etme yönünde karar aldığını belirtti.

Nike, mart ayında, Rusya'daki müşterilere mal teslimatını garanti edemediğini ve bu nedenle web sitesinde ve mobil uygulamasında satın alımların “geçici olarak durdurulduğunu” açıklamıştı.

Şirket, mayıs ayında ise Rusya'daki ortaklarıyla yeni sözleşmeler yapmayacağını ve mevcut sözleşmeleri de yenilemeyeceğini duyurmuştu.

Rusya Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Dmitri Peskov, geçen hafta yaprığı açıklamada, Batılı ülkelerden birçok şirketin Rus pazarına olan ilgisini korumaya devam ettiğini söylemişti.

Peskov, “Birçok şirket, eşi görülmemiş baskı nedeniyle şu anda faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Fakat ilk fırsatta dönmek istediklerini de belirtiyorlar” demişti.

--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

36588959260565934