AKBLOG-V3

İran'da partiye katılan 120 kişi tutuklandı

İran'da partiye katılan 120 kişi tutuklandı
6/20/2022

İran'da partiye katılan 120 kişi tutuklandıİran’ın kuzeyindeki Mazenderan eyaletinde ormanda düzenlenen bir partiye katılan 120 kişi tutuklandı. 

İran’ın kuzeyindeki Mazenderan eyaletinde ormanda düzenlenen bir partiye katılan 120 kişi tutuklandı. 

İran televizyonuna bir açıklama yapan Mazenderan eyaleti polis müdürü Muhammed Sadık Ekberi, “bu yasadışı tura katılanlar ahlak polisi tarafından tutuklandı ve haklarında dava açıldı” dedi.

Ekberi bu “suçun” Neka kenti yakınlarında ormanda işlendiğini ve partiye katılanların “alkol içtiklerini, gayrimeşru ilişkiye girdiklerini, erkek kadın karışık dan ettiklerini ve hicap (örtünme) kurallarına uymadıklarını” söyledi.

İran'da kentlerden ve katı kurallardan sıkılan insanlar rahat bir tatil yapmak için kuzeyde Hazar Denizi kıyısındaki ormanlık kentleri tercih ediyor.

Evlerinde kadın-erkek karışık partiler düzenleyen İranlılar ise sık sık gözaltına alınıyor, tutuklanıyor ve para ya da hapis cezasına çarptırılıyor.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. İran'da kentlerden ve katı kurallardan sıkılan insanlar rahat bir tatil yapmak için kuzeyde Hazar Denizi kıyısındaki ormanlık kentleri tercih ediyor.

    YanıtlaSil
36588959260565934