AKBLOG-V3

Gram altında yeni rekor

Gram altında yeni rekor
7/10/2023

Gram altında rekor serisi sürüyor

Altın, yatırımcıların Fed'in faiz patikasına ışık tutabilecek ABD tarım dışı istihdam raporunu beklemesiyle yatay seyrederken gram altın tarafında ise sabah saatlerinde yeni rekor geldi.
Gram Altın - Ekonomi - Piyasa
Altın - Piyasa
Altın, yatırımcıların Cuma günü yayımlanacak ve Fed’in faiz patikası hakkında yeni ipuçları sunabilecek ABD tarım dışı istihdam raporunu beklemesiyle yatay seyretti. Spot altın ons başına 1.922 dolardan işlem görüyor. Gram altın tarafında ise 1.621 TL ile yeni tarihi zirve görüldü. Ons altın ve bankalararası Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altın rekor sonrası gerileyerek 1.612 TL seviyesine çekildi.

Değerli metal Fed politika yapıcılarının artan şahin söylemlerinin baskısı ile Mayıs ayında gördüğü 2023 zirvesinden yüzde 6 gerileme yaşadı. ABD’de Pazartesi günü gelen veriler fabrika faaliyetinin üç yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine gerilediğini gösterdi ve bu da Merkez Bankası’nın faiz getirmeyen değerli metal için genellikle olumsuz olan faiz artışlarını duraklatabileceğine dair iyimserliği artırdı.
kaynak:aa

------------------

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)
Bu makaleyi paylaş :
Content Manager
Content Manager

Haber (Haber Merkezi)
Limiti koyan zihindir. Okuyanların zihni sonsuz ufuklara yelken açar..

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934