AKBLOG-V3

Sosyal konut projesi başlıyor!

Sosyal konut projesi başlıyor!
9/13/2022

Sosyal konut projesi başlıyor!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuru şartları ve fiyatlar belli oldu! TOKİ, dar gelirliler için tek seferde 250 bin konut inşa edecek. Merakla beklenen projenin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Milyonların merakla beklediği sosyal konut projesinde TOKİ başvuru bedelini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başvuruları yarın itibarıyla başlayacak ve ekim sonuna kadar sürecek sosyal konut projesinin ilk temelini yılbaşında atıyoruz" dedi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) dev sosyal konut projesinin tüm başvuru şartlarını açıkladı. TOKİ'den yapılan açıklama şöyle:

SOSYAL KONUT HAMLESİ

BAŞVURU TARİHİ

14 EYLÜL - 31 EKİM 2022


PROJEDE NELER OLACAK


*Konut

*Konut Arsası

*Sanayi Siteleri

KİMLERE KONTENJAN AYRILACAK


*Gençler %20

*Emekliler %20

*Şehit Yakınları - Gaziler %5

*Engelliler %5

*Diğer Vatandaşlarımız %50

KONUT BAŞVURU ŞARTLARI


*T.C. vatandaşı olması,

*Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,

*Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,

*İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),

*775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.

*Başvuru bedeli olarak 500 TL yatırılması

*Başvuru tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

(Noter kurası sonucu kendilerine asıl ve yedek olarak arsa isabet etmeyenler ile arsa tahsisinden yararlanmaktan vazgeçen ve yedek listede sırası gelmeyenlerin başvuru bedeli iade edilecektir. Kendilerine arsa tahsis edilenlerin ödemiş oldukları başvuru bedeli peşinat bedeline dahil edilecektir.)

Sosyal konut projesi başlıyor!


------------------

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)

Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuru şartları ve fiyatlar belli oldu! TOKİ, dar gelirliler için tek seferde 250 bin konut inşa edecek. Merakla beklenen projenin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Milyonların merakla beklediği sosyal konut projesinde TOKİ başvuru bedelini açıkladı.

    YanıtlaSil
36588959260565934