AKBLOG-V3

İngiltere'nin yeni kralına ırkçılık suçlaması!

İngiltere'nin yeni kralına ırkçılık suçlaması!
9/20/2022

İngiltere'nin yeni kralına ırkçılık suçlaması!


Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından İngiltere tahtının yeni sahibi olan Kral 3. Charles'ın sırayla vatandaşların ellerini sıkarken siyahi bir vatandaşa geldiğinde arkasını dönerek tokalaşmaktan kaçınması olay oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları yeni krala ırkçılık suçlamasında bulundu.İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 8 Eylül'de İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçe'nin ölümünün ardından Elizabeth'in oğlu Charles otomatik olarak kral oldu.

DEVAMLI HAREKETLERİYLE GÜNDEME GELİYOR


3. Charles adını alan yeni kral, tahta çıktığından itibaren kameralar yansıyan hareketleriyle devamlı gündeme geldi. Diş macununu bile yardımcılarının sıktığı bilinen Charles, önce masadaki eşyaları alması için çevresindekilere yaptığı hareketler, daha sonra da mürekkebe akan kaleme sinirlenmesiyle gündeme geldi.

SİYAHİ VATANDAŞIN ELİNİ SIKMADIĞI GÖRÜNTÜLER TEPKİ ÇEKTİ


Charles, sosyal medyada gündeme bu kez ırkçılık tartışmalarıyla gündeme geldi. Haber kameralarına yansıyan bir görüntüde Charles, sırasıyla vatandaşlarla el sıkışırken, siyahi bir adama geldiğinde ise arkasına bakarak tokalaşmaktan kaçınıyor.

BİLİNÇLİ Mİ YAPTI?


Charles'ın bu hareketi bilinçli yapıp yapmadığı sosyal medyada tartışma konusu olurken, pek çok kullanıcı bu görüntülere tepki gösterdi. Irkçılıkla suçlanan yeni Kral'dan olaya ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.


İngiltere'nin yeni kralına ırkçılık suçlaması!
------------------

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)

Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934