AKBLOG-V3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a sert sözler
8/30/2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de yapılan 30 Ağustos programında Yunanistan'ın Türk jetlerine yaptığı taciz hakkında konuştu. Yunanistan'ın hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO'ya meydan okuduğunu söyleyen Erdoğan, "Yunanistan, bizim ne siyasi ne ekonomik ne de askeri olarak dengimiz ve muhatabımız değil. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi Yunanistan'ı kullanarak ülkemizin vaktini ve enerjisini boşa harcatmaya çalışanların asıl niyetlerini biliyoruz" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. Cumhurbaşkanı, kutlamalar kapsamında bir de konuşma gerçekleştirdi.

"YUNANİSNTA, NATO MÜTTEFİKLERİNE MEYDAN OKUMUŞTUR"


Konuşmasında Yunanistan'ın Türk jetlerine yönelik tacizlerine değinen Erdoğan, "Yunanistan hava sahamızı, uçaklarımızı tacizle başlayan hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO ve müttefiklere meydan okumuştur. Yunanistan, bizim ne siyasi ne ekonomik ne de askeri olarak dengimiz ve muhatabımız değildir. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi bugün de Yunanistan'ı kullanarak ülkemizin vaktini ve enerjisini boşa harcatmaya çalışanların asıl niyetlerini biliyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:"Biz maalesef tarihine yeteri kadar sahip çıkamayan bir milletiz. Anadolu'daki son devletimizin ilk asrını geride bırakmaya hazırlandığımız şu dönemde artık tarihimizi daha iyi öğrenmemizin, ecdadımızı daha iyi anlamamızın önünde hiçbir mani kalmadığına inanıyorum. Milli Mücadele kahramanlarımızın aile fertleriyle buluşmamızı, hem onlar için bir hak teslimi hem de tarihimize ve ecdadımıza daha iyi sahip çıkmamıza vesile olacak bir adım olarak değerlendiriyorum.

"DÜŞMANCA BİR HAREKETTİR"


Bir ülke uçağına radar kilidi atılması da düşmanca bir harekettir. Bu NATO'ya yapılmış bir tacizdir. Yunanistan hava sahamızı, uçaklarımızı tacizle başlayan hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO ve müttefiklere meydan okumuştur.

"ABD'NİN TEPKİSİ UMURUMUZDA DEĞİL"


Amerika bize vermedikleri F-35'leri, Yunanistan'a ikram ederek Rus Hava Savunma sistemlerinin güya gözü gibi savunduğu bu uçaklarla aynı çuvala girmesinin yolunu kendi eliyle açmıştır. Bize F-35 vermiyorlarmış, aldığımız savunma sistemlerine tepki gösteriyorlarmış, umurumuzda değil. Bizden esirgenen her ürünü üretme kabiliyetine sahibiz."Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a sert sözler

------------------

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)


Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de yapılan 30 Ağustos programında Yunanistan'ın Türk jetlerine yaptığı taciz hakkında konuştu. Yunanistan'ın hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO'ya meydan okuduğunu söyleyen Erdoğan, "Yunanistan, bizim ne siyasi ne ekonomik ne de askeri olarak dengimiz ve muhatabımız değil. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi Yunanistan'ı kullanarak ülkemizin vaktini ve enerjisini boşa harcatmaya çalışanların asıl niyetlerini biliyoruz" dedi.

    YanıtlaSil
36588959260565934