AKBLOG-V3

Hastanede oluşan uzun kuyruklara hastalar isyan etti!

Hastanede oluşan uzun kuyruklara hastalar isyan etti!
7/19/2022

Hastanede oluşan uzun kuyruklara hastalar isyan etti!Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde muayene sıralarında uzun kuyruk oluşması sonucu hastalar, toplanarak hastane yönetimini istifaya davet etti. Düzenlenen protesto gösterilerine katılan bazı sağlık çalışanları da istifa çağrısını yineledi.

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu sabah saatlerinden itibaren bir kez daha kuyruklar oluştu. Ancak hem sistemin ağır olması hem de kimi branşlarda randevu alınamaması gelen tepkiye yol açtı.

PROTESTOLARA BAZI SAĞLIKÇILAR DA DESTEK VERDİ


Uzayan kuyruklarda bekleyen hastalar bir süre sonra hastane yönetimini protesto etmeye başladı. Hastane içinde alkışlı protesto düzenleyen hastalar "yönetim istifa" diye bağırdı. Bir süre devam eden protesto sırasında bazı sağlık çalışanları da hastalara destek verdi.

TABİP ODASI'NDAN "BU SORUNU ÇÖZÜN" PAYLAŞIMI


Mardin Tabip Odası da, hastaların bu tepkisi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın etiketlendiği Mardin Tabip Odası paylaşımında, "Çöken sağlık sistemine hastalar da tepki göstermeye başladı. Sağlıkta şiddetin sorumlusu kurduğunuz sistemdir. Bu sorunu çözün!" denildi.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: sondakika
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde muayene sıralarında uzun kuyruk oluşması sonucu hastalar, toplanarak hastane yönetimini istifaya davet etti. Düzenlenen protesto gösterilerine katılan bazı sağlık çalışanları da istifa çağrısını yineledi.

    YanıtlaSil
36588959260565934