AKBLOG-V3

Karadeniz'de deprem

Karadeniz'de deprem
4/11/2022

Karadeniz'de depremKaradeniz'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul'da da hissedildi.

Karadeniz'de AFAD verilerine göre, 4,4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 4,5 şiddetinde açıkladı.

İstanbul'da da hissedilen deprem saat 20:38 sularında meydana gelirken AFAD'a göre deprem yerin 37 km altında, Kandilli Rasathanesi'ne göre ise 13 km derinlikte gerçekleşti. İlk belirlemelere göre can veya mal kaybı yaşanmadı.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) verilerine göre ise, merkez üssü Zonguldak'ın 113 km açıkları olan depremin 5,2 şiddetinde meydana geldiği duyruldu.

Bakan Kurum'dan açıklama


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Karadeniz Ereğli'si açıklarında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimizle süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya: Herhangi bir olumsuz durum yok


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise sosyal medya hesabından, "Karadeniz -Zonguldak Ereğli merkezli AFAD verilerine göre 4.4 büyüklüğünde meydana gelen #deprem #İstanbul'umuzda da hissedildi. İlimizde ve ilçelerimizde herhangi bir olumsuz durum yoktur. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun" açıklamasında bulundu.

"Tehlikeli bir durum olduğunu düşünmüyorum"


Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İstanbul'da da hissedilen depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul açıklarında Karadeniz'de M4.8 deprem. İstanbul'da hissedilmesine karşılık tehlikeli bir durum olduğunu düşünmüyorum. İstanbul yaklaşık 200km kadar uzak görünüyor" dedi.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak:halk tv
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934