AKBLOG-V3

Zelenskiy: "Her Ukraynalının evini yeniden yapacağız"

Zelenskiy: "Her Ukraynalının evini yeniden yapacağız"
3/14/2022

Zelenskiy: "Her Ukraynalının evini yeniden yapacağız"Ukrayna Devlet Başkanı, Youtube üzerinden yayınladığı video mesajında, Ukraynalıları direnmeye çağırdı.


Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Youtube üzerinden yayınladığı yeni bir videoda, Rusya’nın taarruzu karşısında Ukraynalıları “direnmeye ve mücadele etmeye” çağırdı.

Zelenskiy, “sivilleri hedef alan Rus bombardımanından üzüntü duyduğunu ve ülkenin yeniden inşa edileceğini” belirtti.

Zelenskiy, bir sokakta, kamera karşısında, “Sevgili Ukraynalılar, sevgili Ukraynalı kadınlar, hava güzel ama Kiev üzerinde ve ülkemizdeki birçok şehir üzerinde bu açık gökyüzünü neredeyse hiç fark edemiyoruz. Şehirler sakin ama bu görüntüden ibaret. Rus uçakları tepemizde uçuyor. Ukrayna Silahları Kuvvetleri direniyor” diyor.

Ukrayna Devlet Başkanı, “Rus saldırganlar, altyapımızı imha etmeyi sürdürüyor. Ama bilin ki her Ukraynalının evini yeniden yapacağız. Ben savaşın bitmesinden sonra bunu hemen yapabileceğimize inanıyorum. Bütün dünyanın yardımından yararlanabileceğiz, bunun için özel bir fon oluşturmaktayız” diye ekliyor.

Zelenskiy, daha sonra video mesajında, “çok zor” geçen Rusya ile görüşmelere değiniyor ve “Bütün bunlar tartışılmakta. Sizleri haberdar edeceğiz” diyor.

“Ülkenin geleceğini de düşünmek zorundayız” diyen Zelenskiy, “Ülkeyi işler durumda tutmak için çalışabilecek olanları çalışmaya” çağırıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı, son olarak, “Bu zor koşullarda mümkün olduğunca ülkemizin ekonomisini yenileyeceğiz. Güvenlik koşulları elverdiği ölçüde hayat kentlerde yeniden başlamalı. Ukrayna’nın yenilenmeye başlaması için çalışabilecek durumda olan eczaneler, mağazalar yeniden açılmalı. Çalışabilecek durumda olan herkes çalışmalı” diyor.

--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934