AKBLOG-V3

Türk vatandaşları Kiev'den tahliye ediliyor

Türk vatandaşları Kiev'den tahliye ediliyor
2/25/2022

Türk vatandaşları Kiev'den tahliye ediliyorPutin'in dün sabah verdiği kararla Rus ordusu Ukrayna'yı işgale başladı. İşgal harekatının 2. gününde Rus ordusu Ukrayna'nın başkenti Kiev'i kuşattı. Ukrayna'daki Türkiye vatandaşlarının durumu endişelendirmişti. Türkiye harekete geçti. Ukrayna'daki 25 bin Türk vatandaşının tahliyesine başlandı.

TÜRK ÖĞRENCİ SON DURUMU CANLI YAYINDA ANLATTI


Hande Aydemir'in sunduğu haber bültenine bağlanan Zafercan Zülka adlı öğrenci Ukrayna'daki tahliyelere ilişkin yerinden bilgi verdi.

Zülka, şunları söyledi; Konsolosluktan haber aldık, şu anda konsolosluğun önündeyiz. 3 araç kaldırılacakmış, ilk araç bindirilmiş, 2'inci araç peşinde. Şu anda bir kalkış yapılıyor, Polonya'ya gidecekmiş doğrudan Türk konsolosluğu tarafından. Ben de o yüzden buraya geldim. Herkese bilgi vermek istedim, buradan daha rahat ulaşırız diye.--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Bu makaleyi paylaş :
Online Haber
Online Haber

2007-2022 SEO Danışmanlık
Bilişim dünyasında 2007 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı haber sektörü üzerinde yoğun bir şekilde yürütüyoruz.
Sponsor: Son Dakika Haber | | Hukuk Danışmanlık Hizmetleri | İstanbul İnşaat |

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. TÜRK ÖĞRENCİ SON DURUMU CANLI YAYINDA ANLATTI

    Hande Aydemir'in sunduğu haber bültenine bağlanan Zafercan Zülka adlı öğrenci Ukrayna'daki tahliyelere ilişkin yerinden bilgi verdi.

    Zülka, şunları söyledi; Konsolosluktan haber aldık, şu anda konsolosluğun önündeyiz. 3 araç kaldırılacakmış, ilk araç bindirilmiş, 2'inci araç peşinde. Şu anda bir kalkış yapılıyor, Polonya'ya gidecekmiş doğrudan Türk konsolosluğu tarafından. Ben de o yüzden buraya geldim. Herkese bilgi vermek istedim, buradan daha rahat ulaşırız diye.

    YanıtlaSil
36588959260565934