AKBLOG-V3

Elektrikte indirim Geldi Haberleri

Elektrikte indirim Geldi Haberleri
12/21/2021

Elektrikte indirim Geldi Haberleri

Son dakika: Elektrik enerjisi satışı üzerinden alınan TRT payını kaldıran düzenlemeyi de içeren kanun teklifi Meclis'te kabul edildi. Böylece elektrik faturalarından alınan yüzde 2'lik TRT payı ve enerji fonu kaldırıldı.
Elektrikte indirim Geldi Haberleri - Son Dakika Haberleri Haberin Merkezi


Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. 317 milletvekilinden 294'ü kabul oyu kullanırken bir ret, 21 çekimser oy kullanıldı.

TRT PAYI KALDIRILACAK

Elektrik enerjisi satışı üzerinden alınan TRT payı kaldırılacak. İşlevselliği kalmayan Elektrik Enerjisi Fonu Anlaşmaları uyarınca taahhüt edilen yükümlülükleri karşılamak üzere getirilmiş hükümler de yürürlükten kaldırılıyor.

Kanunla Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yapılan değişiklikle yalnızca bilgisayar programlarına ilişkin olarak sağlanan ve koruyucu programları etkisiz kılmaya yönelik hazırlık hareketlerini yaptırıma bağlayan düzenleme; tüm eser, icra, fonogram, yapım ve yayınları kapsayacak şekilde genişletiliyor.


--------------------------------------------------------------------

Bu makaleyi paylaş :
AK SEO

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 4 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

  1. Elektrikte indirim Geldi Haberleri - Son Dakika Haberleri Haberin Merkezi

    YanıtlaSil
  2. Elektrik indirimli olması halk açısından çok iyi olduğunu düşünüyorum. Umarım ciğerim temel tüketim gıdalarda da indirimler olacaktır. Bu güzel haberi paylaştığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

    YanıtlaSil
  3. Vatandaş artık rahat nefes alır. Emeğinize sağlık.

    YanıtlaSil
36588959260565934