AKBLOG-V3

Nişanımın Kucağına Yattı Öldürdüm Bende

Nişanımın Kucağına Yattı Öldürdüm Bende
5/22/2021

Nişanımın Kucağına Yattı Öldürdüm Bende

Kocaeli'nde birlikte alkol aldıkları Aydın Memiş'i öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan nişanlı çiftin yargılanmasına başlandı. İlk kez hakim karşısına çıkan çift, kendilerini 'taciz' iddiasıyla savundu. Aydın Memiş'in kız arkadaşına sarkınlılık yaptığı iddia eden sanıklardan Bahadır A., 'Üçümüzde alkol alıyorduk. Bir süre sonra maktul Aydın Memiş nişanlıma sarkıntılık yapmaya başladı.
Bacaklarına ve beline dokunuyordu. Aydın'ın nişanlımın kucağına yatmaya çalıştığını gördüm' dedi.
İzmit Ortaburun Mahallesi'nde 17 Aralık 2020'de meydana gelen olayda Aydın Memiş isimli şahıs, beraber alkol aldığı nişanlı çift Bahadır A. ve Sultan A. tarafından bıçakla öldürülmüştü. Memiş'i bıçaklayarak öldüren şüpheli ve nişanlısı, ilk kez hakim karşısına çıktı.
 Duruşmada savunmasını yapan sanıklardan Sultan A., maktulün kendisine sarkıntılık yaptığını iddia ederek, nişanlısının bu sebeple Aydın Memiş'i öldürdüğünü söyledi.

KISKANÇLIK NEDENİYLE ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Şüphelilerin adreslerini belirleyen jandarma ekibi operasyon düzenledi. Gözaltına alınan iki şüpheliden Bahadır A. ifadesinde, Memiş'i kıskançlık sebebi ile bıçaklayarak öldürdüğünü ve daha sonra suç aleti bıçağı sobaya atıp Memiş'in cep telefonunu alarak kaçtığını söyledi. Nişanlı çift, karakoldaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi."Kasten öldürme" suçundan yargılanan Bahadır A. ve Sultan A., Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşma salonunda sanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu.Beraber alkol aldıkları kişiyi öldüren nişanlı çiftten 'kucağına yatmaya çalıştı' savunması

"NİŞANLIMIN KUCAĞINA YATMAYA ÇALIŞTI"

Aydın Memiş'in, babasının arkadaşı olduğunu vurgulayan sanık Bahadır A. ise maktulle zaman zaman görüştüğünü söyledi. Bahadır A., "Ancak nişanlım ile beraber daha önce gitmemiştik. O gün gündüz saatlerinde Aydın beni aradı. Daha sonra da ben onu aradım. Anlaşmamız üzerine nişanlım ile birlikte Aydın'ın evine gittik. Orada birlikte alkol kullanmaya başladık. Üçümüzde alkol alıyorduk. Bir süre sonra maktul Aydın Memiş nişanlıma sarkıntılık yapmaya başladı. Bacaklarına ve beline dokunuyordu. Buna çok sinirlendim. Kendisini uyardım. Ortam biraz sakinleşti ve de lavaboya gittim. Geri döndüğümde ise Aydın'ın nişanlımın kucağına yatmaya çalıştığını gördüm. Kendisini yeniden uyardım" dedi.

"SİNİRLENİP MUTFAĞA GİTTİM"

Bahadır A., uyarısının ardından maktul Memiş Aydın'ın sinirlenerek mutfağa gittiğini ve eline buz şişesi ile bıçak aldığını iddia ederek, "Üzerine atladım. Bunun üzerine elindeki bıçak kendi vücuduna saplanarak yaralanmasına neden oldu. Yaralanınca ona ilk yardımda bulunmaya çalıştık. Nişanlım ambulansı da aradı. Bir süre sonra sağlık görevlileri tekrar bizim olduğumuz yeri aradılar. Bu esnada korkumuzdan ilk arayanın çocuklar olduğunu ve yaralı olmadığını söyledik. Daha sonra oradan ayrıldık. Korkumdan olayda kullanılan bıçağı sobaya attım. Ayrıca Aydın Memiş'i arayabilecek şahıslar olacağını düşünerek cep telefonunu aldım. Olay günü ben ve nişanlım maktul Aydın Memiş'in evinde esrar kullandık, Aydın'ın kullandığını görmedim" diye konuştu.Beraber alkol aldıkları kişiyi öldüren nişanlı çiftten 'kucağına yatmaya çalıştı' savunması

"KARDEŞİMİN PARASINI YİYORLARMIŞ"

Sanıklardan şikayetçi olduğunu belirten Aydın Memiş'in ağabeyi Şemsettin Memiş de, "Kardeşim yalnız yaşayan biridir. İnşaat işinde çalışırdı. Ayrıca tarımdan geliri de mevcuttu. Sanıkların beyanını kabul etmiyorum. Olay tarihlerinde ben Rize'de bulunuyordum. Ancak tanıklardan duyduğuma göre, her iki sanık daha önceden kardeşimin evine pek çok kez gelmişler. Hatta Sultan'ın teyzesi de geliyormuş. Bu şekilde kardeşim parasını yiyorlarmış. Olaydan bir ay kadar önce kardeşimin elektrikli testeresi sanıklar tarafından çalınmış. Esas olayın nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. Olaydan bir gün önce kardeşim benim oğlumdan 2 bin 500 TL para almış ancak ölümünden sonra cebinden sadece 500 TL para çıktı" şeklinde konuştu.Beraber alkol aldıkları kişiyi öldüren nişanlı çiftten 'kucağına yatmaya çalıştı' savunması.

TUTUKLULUKLARINA DEVAM KARARI VERİLDİ

Duruşmada tanıklarda dinlendi. Sanıkları tanımadığını ancak Aydın Memiş'i tanıdığını söyleyen tanık Fikret O. "Ölüm olayıyla ilgili doğrudan bir bilgim yoktur ancak Aydın ölmeden önce sanıkların zaman zaman kendi evine geldiğini bana söyledi. Ayrıca sanıkların teyzelerinin de geldiğini söyledi. Sanırım cinsel ilişkiye giriyorlarmış. Ancak gelenlere dair bir isim vermedi" ifadelerini kullandı.Mahkeme heyeti, sanık Sultan A. ve Bahadır A.'nın tutukluluğun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.
İhlas Haber Ajansı / Fehime Kartal - Son Dakika Haberleri
--------------------------------------------------------------------

Bu makaleyi paylaş :
AK SEO

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLA. 1 yorum:

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle

36588959260565934