AKBLOG-V3

Uzun Boylu insanlar Kanser Olacak

Uzun Boylu insanlar Kanser Olacak
10/25/2018

Uzun insanlarda kanser riski daha yüksek

Uzun Boylu insanlar Kanser Olacak
Uzun Boylu insanlar Kanser Olacak
Bilim insanları, uzun boylu insanları üzecek bir açıklamada bulundu. Vücutlarında daha fazla hücre bulunduğundan uzun insanların kanser olma riskinin daha yüksek olduğunu belirten bilim insanları, kadınlar için ortalama boyun 162, erkekler için 175 santimetre olarak tanımlandığını bildirdi. California Riverside Üniversitesinden Biyoloji Profesörü Leonard Nunney'in yaptığı araştırma, ortalama boyun üzerindeki her 10 santimetre uzunluğun, kişinin kansere yakalanma olasılığını yüzde 10 oranında artırdığını ortaya koyduVücutlarında daha fazla hücre bulunduğundan uzun insanların kanser olma riskinin daha yüksek olduğu bildirildi.

AA'nın CNN International kaynaklı haberine göre; California Riverside Üniversitesinden Biyoloji Profesörü Leonard Nunney'in yaptığı araştırma, ortalama boyun üzerindeki her 10 santimetre uzunluğun, kişinin kansere yakalanma olasılığını yüzde 10 oranında artırdığını ortaya koydu.

KADINLAR İÇİN ORTALAMA BOY 162, ERKEKLER İÇİN 175 SANTİMETRE

Kadınlar için ortalama boyun 162, erkekler için 175 santimetre olarak tanımlandığı araştırmada, bunun nedeni olarak, uzunların vücutlarında mutasyona uğrayabilecek ve kansere yol açabilecek daha fazla hücreye sahip olmaları gösterildi.

Nunney, araştırma çerçevesinde kadın ve erkekler için 10 binden fazla vakayı içeren bir dizi veriyi inceleyerek test edilen 23 kanser türünden 18'inde, kişinin vücudundaki hücre sayısıyla kansere yakalanma riski arasında ilişki olduğunu tespit etti.

Araştırmada ayrıca uzun kadınlar için kansere yakalanma olasılığının (yüzde 12) erkeklerden (yüzde 9) daha yüksek olduğuna, uzunluk ve kanser arasındaki bağın en çok kolon, böbrek ve lenf kanserlerinde görüldüğüne dikkat çekildi.

Bulguların, uzun boyun, pıhtı, kalp rahatsızlığı ve diyabet dahil çeşitli sağlık sorunları riskini arttırabileceğine ilişkin daha önce yapılan araştırmayla tutarlılık gösterdiği ifade edildi.
Bu makaleyi paylaş :
AK SEO
AK SEO

2007-2021 Dijital Pazarlama İnternet Hizmetleri
Bilişim dünyasında 2005 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Grafik Çalışmaları | E-ticaret, Blog, Kişisel ve Kurumsal Site Yazılımları | Kurumsal Danışmanlık Hizmet Faaliyetleri | için iletişime geçebilirsiniz.
Sponsor: Son Dakika Haber | Siber Güvenlik

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934