AKBLOG-V3

İsrail Neyin Peşinde

İsrail Neyin Peşinde
10/12/2018

Pompeo Ortadoğu'nun tamamı İsrail gibi olmalı

İsrail Neyin Peşinde
İsrail Neyin Peşinde
ABD Dışişleri Bakanı, Washington'da bir Yahudi kuruluşunun verdiği yemekte yaptığı konuşmada İsrail'e övgüler yağdırdı ve Ortadoğu'nun tamamının ilerde İsrail gibi olması gerektiğini söyledi.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerika'nın Ulusal Güvenliği için Yahudi Enstitüsü isimli kuruluşun Washington'da verdiği yemekte bir konuşma yaptı.

Konuşmasında İsrail'den övgüyle bahseden Pompeo, "İsrail demokratik ve müreffeh. Barış istiyor. Özgür basın için bir yuva ve büyüyen bir ekonomisi var. İlerde Ortadoğu'nun tamamının böyle olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İran ile nükleer anlaşmaya imza atan Barack Obama yönetimini de eleştiren Pompeo, "Başkan obama tehlikeli ödünler vermesi ve Tahran'a para dolu uçak göndermesi durumunda İran yönetimini uslu davranmaya ikna edebileceğini sandı. Ancak İran liderleri, Disney karakteri değil" ifadelerini kullandı.

Pompeo, İran'ın Ortadoğu'da terörü finanse ettiğini ve ABD'nin bu ülkeye yönelik baskısının devam edeceğini söyledi.
Bu makaleyi paylaş :
AK SEO
AK SEO

2007-2022 Dijital Pazarlama İnternet Hizmetleri
Bilişim dünyasında 2005 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Grafik Çalışmaları | E-ticaret, Blog, Kişisel ve Kurumsal Site Yazılımları | Kurumsal Danışmanlık Hizmet Faaliyetleri | için iletişime geçebilirsiniz.
Sponsor: Son Dakika Haber | Siber Güvenlik | Kıdem İhbar Tazminatı | Kıdem Tazminatı

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934