AKBLOG-V3

Firmalar Dolandırıldı - ŞOK

Firmalar Dolandırıldı - ŞOK
10/26/2018

Firmaların mail sistemlerine girip dolandırıcılık yaptılar!

Firmalar Dolandırıldı
Firmalar Dolandırıldı
Uluslararası ticaret yapan çok sayıda firmanın mail sistemlerine girip yazışmaları yönlendiren ve kendi banka hesaplarına ödeme yapılmasını sağlayarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 5'i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı. Firmalardan 1 milyon 416 bin dolar dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen şüpheliler tutuklandı.
Uluslararası ticaret yapan çok sayıda firmanın mail sistemlerine girip yazışmaları yönlendiren ve kendi banka hesaplarına ödeme yapılmasını sağlayarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltın alınan 5'i yabancı uyruklu 8 kişi tutuklandı.  İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne başvuran bazı uluslararası firma yöneticileri, ticaret yaptıkları birçok şirkete ödemelerinin ulaşmadığını bildirerek, şikâyetçi oldu.

TEKNİK TAKİP VE İSTİHBARATIN ARDINDAN OPERASYON

AA'da yer alan habere göre ihbar üzerine çalışma başlatan polis, bir suç örgütünün, söz konusu firmaların mail sistemlerine yasa dışı şekilde girip yazışmaları yönlendirdiğini ve kendi banka hesaplarını firma hesabı gibi göstermek suretiyle paraları aldıklarını tespit etti. Teknik takip ve istihbarat çalışmasının ardından polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için 18 Ekim'de Bağcılar'da eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 5'i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

PARANIN YANISIRA MÜCEVHER DE ELE GEÇİRİLDİ

Adreslerde yapılan aramalarda, 20 bin dolar, 5 bin avro, 65 bin dolar değerinde 5 kolye ve 3 bileklik, 2 yüzük, 1 küpe, 3 lüks saat, 17 cep telefonu, 15 sim kart, 3 bellek, 4 diz üstü bilgisayar, 1 hafıza kartı ve 2 kelepçe ele geçirildi. Zanlıların, söz konusu dolandırıcılık yöntemiyle 1 milyon 416 bin dolar haksız kazanç sağladıkları tespit edildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 8 zanlı tutuklandı.
Bu makaleyi paylaş :
AK SEO
AK SEO

2007-2021 Dijital Pazarlama İnternet Hizmetleri
Bilişim dünyasında 2005 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Grafik Çalışmaları | E-ticaret, Blog, Kişisel ve Kurumsal Site Yazılımları | Kurumsal Danışmanlık Hizmet Faaliyetleri | için iletişime geçebilirsiniz.
Sponsor: Son Dakika Haber | Siber Güvenlik

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934