AKBLOG-V3

Şok - Down’lu gence CHP ayıbı

Şok - Down’lu gence CHP ayıbı
9/20/2018

CHP’li belediyede skandal! Down’lu gence CHP ayıbı...

Şok - Down’lu gence CHP ayıbı
Şok - Down’lu gence CHP ayıbı
CHP’li Çankaya Belediyesi, down sendromlu Egehan Sınav’ı pop müzik kursuna almadı. Ailenin şikayeti üzerine devreye giren Aile Bakanlığı, Egehan’ın kursa alınması için jet hızıyla belediyeye yazı gönderdi
Down sendromlu 28 yaşındaki Egehan Sınav, hayat dolu cıvıl cıvıl bir genç… Sınav, doktor olan babasının yönlendirmesi ile birlikte çeşitli sanat etkinliklere katılarak gelişim sağlıyor. Egehan Sınav'ın katıldığı etkinliklerden birisi de Çankaya Belediyesi bünyesindeki Pop Müzik Korosu idi. Geçtiğimiz yıl bu koroda koristlik yapan Egehan Sınav, babası Dr. Satvet Sınav ile birlikte belediyenin Çayyolu'ndaki temsilciliğine giderek kayıt yaptırmak istedi. Buradaki Çankaya Belediyesi personeli iddiaya göre koroya bu sene engelli vatandaşların alınmayacağını ifade etti.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Yaşananların ardından Egehan'ın sevenleri imza kampanyası başlatarak Çankaya Belediyesi'ne tepki gösterdi. Egehan yaşananların ardından büyük üzüntü duyarken baba Satvet Yılmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na şikayette bulundu. Yılmaz'ın şikayet dilekçesini inceleyen bakanlık, Egehan Sınav'ın Çankaya Belediyesi tarafından koroya alınması gerektiğini dile getirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aileye verdiği cevapta Çankaya Belediye Başkanlığı'na yazı gönderdiklerini belirterek Egehan Sınav'ın Engelli Haklarına İlişkin Sözleşme çerçevesinde kursa kayıt yaptırılacağını açıkladı.


Bu makaleyi paylaş :
AK SEO
AK SEO

2007-2021 Dijital Pazarlama İnternet Hizmetleri
Bilişim dünyasında 2005 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Grafik Çalışmaları | E-ticaret, Blog, Kişisel ve Kurumsal Site Yazılımları | Kurumsal Danışmanlık Hizmet Faaliyetleri | için iletişime geçebilirsiniz.
Sponsor: Son Dakika Haber | Siber Güvenlik

KİM NE DEMİŞ? YORUMLARA BAKALIM.

Emojin (smiley) eklemek istiyorsanız tıklayın.

Emojin Ekle
36588959260565934